Urządzenia do ogrodu pracujące w systemie ENERGY+ stanowią rozszerzenie oferty narzędzi akumulatorowych o produkty dedykowane pracom na zewnątrz. W ofercie znajdziemy szereg elektronarzędzi do przycinania jak pilarki, sekatory czy kosiarki, a także urządzenia porządkujące jak myjka oraz dmuchawy do liści. Uzupełnieniem oferty są elektronarzędzia dodatkowe, jak latarki, kompresor czy radio akumulatorowe. 

Wszystkie prezentowane narzędzia pracują w jednym systemie akumulatorowym – ENERGY+. Dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje możliwość dowolnej konfiguracji zestawu produktów i doboru optymalnej ilości potrzebnych akumulatorów. Dodatkowym benefitem ogrodowych urządzeń akumulatorowych jest to, że są lżejsze i cichsze od spalinowych, niezależne od źródła prądu i przyjazne dla środowiska.

Kolejną zaletą akumulatorowego systemu Energy+ jest kompatybilność nie tylko z marką GRAPHITE, ale również z wybranymi narzędziami NEO Tools. Każdy produkt tej marki zasilany akumulatorowo, będzie współpracował z systemem Energy+.
Takie rozwiązanie znacznie poszerza ofertę oraz pozostawia użytkownikom większe możliwości wykorzystywania narzędzi. System Energy+ jako jeden z nielicznych funkcjonuje z aż dwoma markami.


Przycinanie krzewów, gałęzi

Przycinanie krzewów i drzew to ważny zabieg pielęgnacyjny, wpływający na wygląd, zdrowie i obfitość kwitnienia roślin. Wiosenne przycinanie najlepiej rozpocząć pod koniec zimy, gdy ustaną mrozy, aby rośliny pięknie się uformowały i odżyły po zimie. W trakcie sezonu powinno się robić cięcia dekoracyjne regularnie, aby zachować piękny zdrowy wygląd naszych krzewów i żywopłotów. Niezbędne w tym zakresie będą akumulatorowe nożyce do żywopłotu. Wygodne i wydajne w użyciu dzięki obrotowej rękojeści i ergonomicznemu włącznikowi Pozwolą na pracę niezależną od źródła zasilania przez minimum godzinę (w zależności od stanu akumulatora, poziomu naładowania i temperatury otoczenia). Mniejsze elektronarzędzia do przycinania posiadają równie dużą moc co nożyce. Sekator akumulatorowy jest w stanie przyciąć gałęzie o średnicy max. 30 mm. Jeśli poszukujemy multinarzędzia do przycinania, to dobrym wyborem będzie urządzenie ogrodowe na wysięgniku 2w1 z wymiennymi głowicami na pilarkę i nożyce do żywopłotu.


Przycinanie trawy

Ważnym elementem pielęgnacji ogrodu po zimie jest też zadbanie o trawnik. Pierwsze koszenie należy przeprowadzić, gdy źdźbła osiągną minimum 6 cm. W pielęgnacji trawy pomoże jedna z kosiarek akumulatorowych. Urządzenia te pozwalają na wygodną regulację wysokości koszenia, bez ciągnących się kabli. Do wykończenia koszenia miejsc trudno dostępnych na obrzeżach, gdzie pozostawione są małe kępki traw, możemy użyć podkaszarki. Warto postawić na te akumulatorowe, gdyż z uwagi na duży zakres pracy, kabel zasilający w podkaszarkach elektrycznych, może być zagrożony przecięciem. Podkaszarki Graphite wyposażone są w teleskopowy uchwyt i wygodną regulację długości rękojeści od 1 do 1,4 m. Do wyboru mamy podkaszarkę z automatycznym systemem podawania żyłki lub na nożyki. Podkaszarki wyróżniają szerokie zakresy koszenia (254-280 mm).


Przycinanie drzew i gałęzi

W ogrodzie zdarzają się sytuacje, kiedy musimy pociąć grubsze drewno niż gałązki czy krzewy. Jeśli przygotowujemy drewno na opał ,warto mieć na zaopatrzeniu siekierę lub piłę łańcuchową. Pilarka łańcuchowa z zasilaniem akumulatorowym poradzi sobie z cięciem listew oraz świeżego drewna. Tego rodzaju pilarki są ciche (w porównaniu ze spalinowymi), pracują wydajnie i nie emitują zanieczyszczeń. Nie jest też konieczne zaawansowane serwisowanie urządzenia, jak przy pilarce spalinowej. W większości tego rodzaju modeli napinanie łańcucha odbywa się bez korzystania z dodatkowych narzędzi.


Porządkowanie ogrodu

Jesień oraz wiosna to pory roku, które sprzyjają porządkom w ogrodzie. Na wiosnę zwykle nie ma wielu odpadów w ogrodzie, bo roślinność była uśpiona w trakcie zimy, natomiast jesień to czas opadania liści, które potrafią zalegać na trawniku. Warto je regularnie sprzątać a pomocne w tym będą dmuchawy ogrodowe oraz odkurzacz ogrodowy z funkcją rozdrabiania, która pozwoli nam przygotować odpad ogrodowy na kompost lub do utylizacji. Charakteryzują się one różną mocą, łączy je duży komfort użytkowania oraz kompatybilność z akumulatorami systemu Energy+.


Inne prace ogrodowe

Po ciężkich pracach fizycznych zwykle przychodzi czas na te przyjemniejsze prace wykończeniowe jak malowanie, ozdabianie. Do malowania płotów, mebli ogrodowych czy altanek przyda się wydajny pistolet natryskowy HVLP ENERGY +. Charakteryzuje się mocą 243 W i technologią HVLP, która słynie z wysokiej efektywności. Pozwala na pokrywanie powierzchni farbą w trzech różnych ustawieniach: pionowo, poziomo, za pomocą okrągłego strumienia.

Jeśli wszystko w ogrodzie już sprzątnięte, przygotowane, a pogoda sprzyja, można zająć się serwisem urządzeń rekreacyjnych np. piłek, rowerów, materacy. W tym celu nieodzowne będą kompresory akumulatorowe. Oferują one ciśnienie robocze na poziomie 7-11 bar, które w zupełności wystarczy do pompowania nawet opon samochodowych. W zestawie jest kilka końcówek roboczych, a kompresory są małe i poręczne, tak że można je spokojnie spakować do bagażnika na dłuższy wyjazd.


Dodatkowe wyposażenie

W ofercie Systemu ENERGY+ oprócz elektronarzędzi znajdują się także urządzenia wspomagające pracę i kompatybilne z tymi samymi akumulatorami. Warto być w posiadaniu kilku akumulatorów, aby móc korzystać z tego samego źródła zasilania dla wielu urządzeń naraz. Do oświetlenia miejsca pracy możemy użyć lampy akumulatorowej LED. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo pracować możemy na zewnątrz tyle ile potrzebujemy, a lampę możemy dowolnie ustawić, lub powiesić dzięki regulowanemu uchwytowi i stabilnej podstawie.

Nie zapominajmy o pracoumilaczach! Przenośne radio akumulatorowe, posiada zestaw dwóch głośników, każdy o mocy 15 W, a także praktyczny kolorowy ekran 2,4 cala, do wyświetlania np. aktualnej częstotliwości. Radio pozwala na korzystanie z funkcji FM) lub wygodnego przełączenia się na tryb bluetooth 5.0.


Ładowarki i akumulatory

System Energy + oferuje 3 rodzaje baterii oraz dwie ładowarki kompatybilne z elektronarzędziami z systemu. Warto zaopatrzyć się w kilka baterii i podwójna ładowarkę, aby mieć zawsze dostępny akumulator na wymianę. Charakteryzujące się wysoką trwałością oraz wydajnością baterie litowo-jonowe o mocy 18 V dostępne są w 3 pojemnościach: 2, 4, 6 Ah.

Jeżeli urządzenie funkcjonuje w krótkim czasie, oraz nie pobiera dużo energii, lepszym rozwiązaniem będzie akumulator 2 Ah, który jest mniejszy i lżejszy. W przypadku wymagających narzędzi, od których oczekuje się większej mocy, najlepiej sięgnąć po akumulator o pojemności 4 lub 6 Ah.