Czym jest offroad i dlaczego przyciąga tak wielu entuzjastów? Termin ten odnosi się do eksploracji trudno dostępnych terenów, jazdy poza utartymi ścieżkami i pokonywania różnorodnych przeszkód z wykorzystaniem specjalnie przystosowanych pojazdów.

Podróżując offroadowo, wyruszamy na poszukiwanie przygód oraz w kierunku odkrywania nowych miejsc - których nie można pokonać standardowym pojazdem. Tereny offroadowe mogą obejmować piaskowe wydmy, kamieniste góry, błotniste ścieżki czy nawet głębokie rzeki. Takie trasy wymagają od kierowcy nie tylko umiejętności doskonałego prowadzenia pojazdu, ale także odpowiedniego przygotowania i znajomości technik jazdy terenowej.

Podczas uprawiania offroadu solo lub nawet całą rodziną, dobrze zaopatrzyć się w szereg narzędzi i akcesoriów, które przygotują jego uczestników na każdą okoliczność. Marki NEO, GRAPHITE oraz VERTO posiadają w ofercie szereg produktów, które idealnie sprawdzą się w tego typu aktywności.


Narzędzia ręczne

Wyruszając w trasę nie zapomnij o podstawowych narzędziach ręcznych, które mogą okazać się przydatne do drobnych napraw. Dzięki nim nie musisz przerywać zabawy i wystarczą kosmetyczne poprawki, żeby bezpiecznie kontynuować jazdę.

Wyposaż się w trwałe klucze nasadowe marki NEO, z pomocą których dokręcisz lub odkręcisz śruby czy nakrętki. Im szerszy wachlarz rozmiarów posiadasz – tym masz większy wpływ na takie elementy jak łączniki, zabezpieczenia lub części zawieszenia. Z kolei z bardziej ,,opornymi” śrubami poradzi sobie wkrętak udarowy, a łom wielofunkcyjny okaże się nieoceniony jako dźwignia lub narzędzie do usuwania przeszkód z drogi.


Narzędzia specjalistyczne

Jeżeli jednak potrzebujesz bardziej zaawansowanej pomocy, sprawdź asortyment narzędzi specjalistycznych. Jazda offroadowa to bowiem nie tylko adrenalina oraz emocje, ale również szereg umiejętności, które trzeba opanować i niezbędne wsparcie narzędziowe, które dobrze posiadać.

Kierowca nie tylko musi umieć czytać teren, wybierać optymalne trasy czy skutecznie manewrować w trudnych warunkach, ale i powinien stosować sprawdzone narzędzia. Ze ściągaczem NEO łatwo wymienisz uszkodzoną piastę, a dzięki kluczowi do spustu oleju wymienisz olej w zalanym moście.


Akcesoria offroad

Mówią, że diabeł tkwi w szczegółach – z tego powodu czasami niepozorne akcesoria mogą znacznie wpłynąć na komfort przeżywania offroadowych wypraw. W przypadku, kiedy twój pojazd utknie na trasie, śmiało sięgnij po hartowany szpadel, łopatę lub saperkę. Jeżeli jesteś entuzjastą nocnych przygód – wyposaż się w latarkę czołową, z której można wygodnie korzystać bez użycia rąk.

Marka NEO oferuje produkty na praktyczne zasilanie akumulatorowe, o różnych parametrach. Każdy entuzjasta offroadu znajdzie w niej coś dla siebie.


BHP

Należy pamiętać, że podczas prowadzenia pojazdu dobrze zadbać również o kierowcę. W tym celu warto rozważyć serię CAMO – niezwykle wygodną, wyposażoną w wiele kieszeni, ale także uszytą z niebrudzącego się materiału, sprawdzającego się w ekstremalnych sytuacjach.

W ofercie są nie tylko spodnie robocze czy uniwersalna bluza, ale również ogrodniczki, krótkie spodenki, bezrękawnik, kurtka sofshell czy bluza polarowa. Dobierz dla siebie garderobę w zależności od preferencji i pory roku. Stylizację uzupełnisz czapką oraz trzewikami roboczymi NEO.


Narzędzia akumulatorowe ENERGY+

Czasami zajęcia offroadowe wymagają sięgnięcia po narzędzia większego kalibru. Niestety często wiele z nich zasilana jest sieciowo, dlatego nie można używać ich w plenerze. Inaczej jest z urządzeniami serii Energy+. To elektronarzędzia o parametrach dorównujących konkurencji, dzięki którym wykorzystasz ich pełną moc, żeby szybko uporać się z problemami.

Offroad to nie tylko jazda odpowiednim pojazdem, to także styl życia, społeczność oraz pasja, która łączy ludzi z różnych środowisk i kultur. Bez względu na to, czy wybierasz się na krótką przejażdżkę czy wielodniową wyprawę, offroad daje możliwość odkrycia niezwykłych miejsc, pokonywania własnych ograniczeń i tworzenia niezapomnianych wspomnień. Przygotuj swój pojazd z narzędziami marek NEO, GRAPHITE oraz VERTO, żeby być pewnym wspaniałej przygody.