Podróżowanie samochodem może nieść ze sobą różne niespodzianki; począwszy od poznania miłego autostopowicza, ciekawe widoki mijane za oknem,  po nieprzewidywalne warunki pogodowe i niestety także drobne awarie. Nie da się przewidzieć, jak przebiegnie podróż, dlatego wyjeżdżającym w trasę życzy się ,,szerokości” – chociaż dobre słowo nie zawsze może wystarczyć.

Co zrobić, aby przygotować się na każdą ewentualność? Pomijając częste przeglądy w zaufanym serwisie oraz znajomość przepisów – warto mieć na wyposażeniu kilka produktów, które będą ratunkiem w sytuacjach stresowych. Przygotowaliśmy zestawienie przedmiotów niezbędnych, ale też i takich, których obecność docenicie, kiedy akurat będą potrzebne.

Poniższe cztery porady są jak cztery koła w samochodzie, dlatego śmiało można je traktować jak fundament udanej podróży!


Warto mieć w samochodzie

Produkty, które Cię zaskoczą

Kiedy robi się ciemno

System Energy+

Porada nr 1 – podstawowe narzędzia, które warto mieć w samochodzie

Okazuje się, że wiele narzędzi, które posiadamy w domu, świetnie sprawdzi się także podczas drobnych awarii samochodu. O ile jednak nie mieliśmy szczęścia i usterka nie nastąpiła na podjeździe, warto mieć w bagażniku kilka przedmiotów, które uratują sytuację daleko od miejsca zamieszkania - a nawet jakiejkolwiek cywilizacji.

Dobrym pomysłem jest wyposażenie się w szczypce (uniwersalne lub wydłużone), które pomogą przytrzymać dany element lub sięgnąć po jakiś niesforny kabelek w głąb pojazdu. Saperka okaże się nieoceniona podczas utknięcia w grząskim gruncie lub śnieżnej zaspie, a urządzenie rozruchowe – podstawa w awaryjnych sytuacjach, przywróci moc silnikowi naszego lub innego samochodu.
Porada nr 2 – niedoceniane produkty, które Cię zaskoczą

Czy zastanawiałeś/zastanawiałaś się kiedyś nad tym, jak ważne właściwości ma taśma klejąca, opaski zaciskowe czy chusteczki do mycia rąk? Odpowiedź będzie twierdząca prawdopodobnie wtedy, kiedy masz już za sobą sytuację awaryjną, w której… zabrakło tych przedmiotów na wyciągnięcie ręki.

Okazuje się, że nawet najbardziej niepozorne produkty są na wagę złota, kiedy akurat ich potrzebujemy. Wiele z nich nie zajmuje wiele miejsca i nie jest kosztowna, a mimo to często są pomijane w wyposażeniu samochodu. Przykładem mogą być szczypce do rur, z pomocą których łatwo naciągniesz opaskę, odkręcisz zablokowaną nakrętkę czy wyciągniesz wbitego w oponę gwoździa. Taśma z opaskami przyda się do przymocowania oderwanego elementu, a za sprawą sprayu silikonowego nasmarujesz uszczelki, żeby się nie sklejały. 

Do utrzymania porządku i szybkiego znalezienia pożądanego przedmiotu niezbędna będzie torba narzędziowa lub skrzynka. Dobra organizacja pracy to mniej stresujących momentów podczas samej awarii.


Porada nr 3 – kiedy robi się ciemno

Awaria po zmroku to podwójny problem – nie dość, że nasz samochód odmówił właśnie posłuszeństwa i nie dotrzemy na miejsce na czas, to jeszcze niewiele widzimy i zatrzymując się na poboczu – stwarzamy zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu. 

Aby zadbać o bezpieczeństwo, warto mieć w samochodzie m.in. niezawodną latarkę, która oświetli silnik albo naświetlacz – do wygodnego ustawienia na poboczu dla silniejszego źródła światła. Kiedy jednak potrzebne będą nam dwie ręce do manualnych napraw, świetnie sprawdzi się czołowa latarka, czapka z latarką (która dodatkowo ochroni przed zimnem) lub jeden z modeli lamp warsztatowych – umożliwiający zawieszenie lub zamontowanie w dowolnym miejscu.

Absolutną podstawą będzie trójkąt ostrzegawczy, kamizelka oraz szelki odblaskowe. Przedmioty te choć nie zajmują wiele miejsca, tak ich obecność w samochodzie jest kluczowa na wypadek awarii. 


Porada nr 4 – nowoczesny system Energy+ w Twoim samochodzie

Czy wiesz, że baterie akumulatorowe zachowują pełną energię nawet podczas kilku miesięcy ich zupełnego nieużytkowania? Chcąc oszczędzić miejsce w bagażniku, ale czuć się przygotowanym na niemal każdą ewentualność – warto mieć ze sobą elektronarzędzia do zasilania których wystarczy tylko jedna bateria. 

Przykładem takich urządzeń będzie kompresor, który pomoże dopompować koło lub poręczny odkurzacz – szczególnie istotny, kiedy często przewozimy dzieci lub psy, a akurat tego dnia poprosił nas o podwózkę nasz największy idol! Oferta elektronarzędzi Energy+ oferuje wiele produktów, przydatnych w samochodzie, ale także w warsztacie, w domu czy w profesjonalnym serwisie. Więcej informacji na temat systemu akumulatorowego GRAPHITE Energy + znajdziesz w linku poniżej.


Sprawdź ofertę GRAPHITE Energy+