Noże

Podczas sezonu na grzyby, czyli już od połowy lata do nawet późnej jesieni, wiele osób wyrusza na pola i do lasów, aby cieszyć się okolicznościami przyrody i przygotować aromatyczne zapasy na zimę. Podczas tego rodzaju wypraw dobrze wyposażyć się w odpowiednie narzędzia. Wśród nich szczególne znaczenie mają solidne ostrza. Wybór odpowiedniego noża wpływa na efektywność zbierania, ale także na właściwe zachowanie ekosystemu lasu.

Dzięki odpowiednim ostrzom marki NEO możliwe jest odcinanie trzonków grzybów, bez uszkadzania ich (także wartościowej dla zwierząt części korzeniowej). Ergonomiczna rękojeść zapewni komfortową pracę, a ich antypoślizgowa faktura zapobiegnie wypadaniu narzędzia z ręki. Noże marki NEO wykonane są z odpowiednich stali, odpornych na wilgoć czy korozję. Wybierz klasyczny nóż z drewnianym trzonkiem lub wielozadaniowy nóż taktyczny w zabezpieczającym ostrze futerale.


Narzędzia wielofunkcyjne

Jeżeli wyprawa na grzyby związana jest z całodniową aktywnością i połączona z późniejszą obróbką grzybów, warto mieć w swoim wyposażeniu narzędzie o wielu funkcjach. Często zagłębiając się dalej w las, można trafić na naturalne przeszkody torujące drogę. W takich okolicznościach przyda się np. Multitool 11 w 1 NEO z solidną siekierą. Z kolei narzędzie wielofunkcyjne z LED 12 sztuk marki NEO to produkt oferujący również akcesoria niezbędne w drobnych naprawach i nadający się na wszelkie niespodziewane sytuacje.

Narzędzia wielofunkcyjne marki NEO wykonane zostały z lekkich, łatwych w transportowaniu materiałów, dlatego warto zabrać je ze sobą na każdą wyprawę na grzyby.


Obuwie

Dlaczego odpowiednie obuwie jest kluczowe podczas grzybobrania? Właściwie zaprojektowane buty chronią przed chłodnym podłożem, wilgocią, skaleczeniami wywołanymi ostrymi gałęziami czy zabezpieczają stopy np. przed kleszczami. W deszczowe dni dobrze więc wybrać kalosze robocze lub gumofilce marek NEO lub VERTO, dzięki którym nie straszne będą błotniste, śliskie podłoża.

W nieco bardziej pogodne dni doskonałe okażą się półbuty z solidną podeszwą lub trzewiki zabezpieczające kostkę. Oferowane tutaj obuwie wykonane zostało z wysokiej jakości materiałów, dobrze dopasowujących się do stopy.


Akcesoria

Co jeszcze może się przydać podczas grzybobrania? Wyruszając wczesnym rankiem do lasu nie zapomnij o odpowiednim pojemniku, który możesz zapełnić swoimi zbiorami. Uniwersalne wiadro przyda się także w wielu innych okolicznościach. Jeżeli jesteś w nowym miejscu, kluczową kwestią bezpieczeństwa pozostaje orientacja w terenie. Dzięki wodoodpornemu etui na telefon będziesz w stanie sprawdzić nawigację, bez obawy o uszkodzenie lub zamoczenie aparatu. W przypadku deszczu przyda się również peleryna przeciwdeszczowa 3 w 1 lub wodoodporny plecak 600D NEO.

W leśnych okolicznościach miło jest także napić się ciepłej herbaty, ciesząc się otaczają wokół przyrodą. W ofercie marek NEO i GRAPHITE znajdują się wygodne termosy długo utrzymujące temperaturę napojów.