Narzędzia dla elektryków są niezbędne do wykonywania precyzyjnych prac związanych z instalacjami elektrycznymi. Wśród podstawowego wyposażenia znajdują się m.in.: szczypce uniwersalne, wkrętaki izolowane, szczypce boczne do cięcia przewodów oraz próbniki czy miernik elektryczny. W ofercie marki NEO można znaleźć solidne narzędzia, przystosowane do pracy w trudnych warunkach. Szczypce uniwersalne służą do chwytania, wyginania i przycinania przewodów. Wkrętaki izolowane zabezpieczają przed porażeniem prądem, a szczypce boczne ułatwiają pracę z przewodami. Próbniki i mierniki elektryczne pozwalają na pomiar i sprawdzanie stanu instalacji. Dzięki kompletnemu zestawowi narzędzi elektryk może wykonywać swoje zadania sprawnie i bezpiecznie, co jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania instalacji elektrycznych w budynkach


Szczypce

Wszechstronność i precyzja szczypiec sprawiają, że są nieodłącznym elementem wyposażenia każdego profesjonalisty zajmującego się instalacjami elektrycznymi. Charakteryzują się specjalnymi ząbkami, które umożliwiają pewne i dokładne chwytanie przewodów. Służą one do: cięcia, zwijania i gięcia drutów, a także do zaciskania końcówek i złączek. Dzięki ergonomicznemu kształtowi i antypoślizgowym rękojeściom, zapewniają one komfort i pewność chwytu podczas pracy. Niezależnie od tego, czy elektryk zajmuje się instalacją w budynkach mieszkalnych, przemysłowych czy komercyjnych, np. szczypce do cięcia kabli 160 mm 1000 V, CrV, polerowane 01-233 NEO dla elektryków są narzędziem niezbędnym do wykonywania zadań związanych z przewodami i złączami elektrycznymi.


Obcinaki

Obcinaki są w stanie skutecznie i dokładnie ciąć różne rodzaje przewody z miedzi i aluminium. Wykorzystywane podczas montażu i napraw instalacji elektrycznych, to narzędzia, które umożliwiają precyzyjne skracanie kabli.  Obcinaki są również przydatne do usuwania izolacji z przewodów, co jest istotne w przygotowywaniu kabli do połączeń. Ponadto, elektrycy korzystają z obcinaków podczas instalacji i napraw urządzeń elektrycznych. Dzięki ich ostrości i odpowiedniej konstrukcji możliwe jest dokładne i skuteczne cięcie. Ważne, że np. obcinak do kabli miedzianych i aluminiowych 160 mm 01-513 NEO pozwala na pracę w trudno dostępnych miejscach. Różne rodzaje obcinaków dostosowane są do wielu zadań i rodzajów materiałów, co pozwala osiągnąć różne efekty w swojej pracy.


Ściągacze

Ściągacze izolacji są wszechstronne i przydatne w różnych aspektach pracy elektryka. Istnieje kilka głównych prac, w jakich elektrycy wykorzystują ściągacze. Przede wszystkim korzystają z nich do usuwania izolacji z przewodów. Jest to jedno z głównych zadań, które należy wykonać przy pracach elektrycznych. Końcówka przewodu bez izolacji następnie poddawana jest różnym czynnościom – od skręcania z innymi przewodami, zaciskania ich na konektorach lub skręcania w bezpiecznikach. W zależności od ściągacza, może on posiadać dodatkowe funkcje, takie jak obcinanie przewodów czy zaciskanie konektorów. Na przykład automatyczny ściągacz izolacji 205 mm, czołowy 01-500 NEO jest niezastąpionym narzędziem, które umożliwia elektrykom wykonywanie ich prac z precyzją oraz skutecznością.


Wkrętaki

Wkrętaki są narzędziami używanymi do montażu, demontażu i regulacji elementów instalacji elektrycznych. Są idealne do takich prac jak: montaż gniazd elektrycznych i wyłączników czy instalacji przewodów w rozdzielni elektrycznej. Warto inwestować w narzędzia wysokiej jakości marki NEO, aby zapewnić sobie precyzję oraz bezpieczeństwo w pracy. Wypróbuj m.in. wkrętak płaski 1000V, 6.5 x 150 mm, S2, 04-055 NEO i przekonaj się jak wygląda realizacja zadań z właściwymi narzędziami.


Zaciskarki

Zaciskarki służą do bezpiecznego i trwałego łączenia przewodów elektrycznych z konektorami elektrycznymi. Za pomocą zaciskarki elektryk może zapewnić niezawodność oraz trwałość połączeń elektrycznych, co ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i prawidłowego działania instalacji. Narzędzia te mają różne zastosowania - w zależności od rodzaju połączeń, jakie elektryk musi wykonać. Dostępne są także w różnych rozmiarach i konfiguracjach, aby sprostać rozmaitym potrzebom zawodowców. Przykładem takiego niezawodnego narzędzia jest np. zaciskarka do końcówek tulejkowych, średnica tulejek: 6 – 16 mm2, 01-536 NEO.


Mierniki

W pracy elektryka mierniki odgrywają kluczową rolę. To narzędzia niezbędne do dokładnych pomiarów i diagnostyki elektrycznych systemów. Mierniki napięcia pozwalają sprawdzić obecność lub brak napięcia w określonym punkcie, co jest istotne dla bezpieczeństwa pracy. Mierniki wielofunkcyjne umożliwiają pomiar różnych parametrów elektrycznych, takich jak: napięcie, prąd, opór czy częstotliwość. Dzięki nim elektrycy mogą skrupulatnie analizować i diagnozować problemy w instalacjach elektrycznych, co przekłada się na skuteczne usuwanie usterek i zapewnienie niezawodności systemów elektrycznych. Warto inwestować w wysokiej jakości mierniki, takie jak np. miernik elektroniczny, uniwersalny, 94-001 NEO, które zapewniają precyzyjne pomiary i długą żywotność.


Fotowoltaika

Przy pracy z fotowoltaiką, czyli wykorzystaniem energii słonecznej do produkcji prądu, elektrycy używają specjalistycznych narzędzi, takich jak np. multimetry, klucze montażowe, dedykowane zaciskarki i inne. Wszystkie istotne produkty, z odpowiednimi certyfikatami, znajdziecie w ofercie marki NEO. Dzięki takim narzędziom profesjonaliści mogą projektować, montować, konserwować i monitorować instalacje fotowoltaiczne. Wymaga to wiedzy oraz właściwych narzędzi, aby zapewnić sprawność i bezpieczeństwo całego systemu fotowoltaicznego. NEO poleca na przykład zestaw narzędzi do fotowoltaiki 01-559 do szeroko zakrojonych prac w zakresie fotowoltaiki.


Zestawy

Z kolei co do zestawów narzędziowych - stosowanie ich stanowi kluczowy atut w pracy elektryka. Dzięki kompletnemu wyposażeniu, elektryk ma dostęp do niezbędnych narzędzi na wyciągnięcie ręki, co znacznie usprawnia wykonywanie zadań. Odpowiednio dobrany zestaw narzędzi może także zwiększyć bezpieczeństwo pracy, pozwalając na precyzyjne oraz skuteczne rozwiązywanie problemów czy stawianie czoła rozmaitym naprawom. Odpowiedni zestaw to inwestycja, która przekłada się na efektywność i profesjonalizm w zawodzie elektryka. Niezbędna okaże się m.in. walizka elektryka 108 sztuk 01-310 NEO TOOLS lub kompleksowa skrzynia serwisowa elektryka 52 sztuki 01-311 NEO.


Akcesoria

Akcesoria takie jak taśma izolacyjna czarna 15 mm x 0,13 mm x 10 m 01-526 NEO czy nóż monterski 1000 V, 190 mm, 01-551 NEO stanowią obowiązkowe elementy wyposażenia każdego elektryka. Taśma izolacyjna pomaga w zabezpieczeniu i izolacji przewodów elektrycznych, co jest kluczowe dla zapewnienia bezpiecznego działania instalacji. Natomiast nóż monterski umożliwia precyzyjne przycinanie przewodów oraz demontaż izolacji, co jest istotne podczas montażu oraz konserwacji instalacji elektrycznych. Te proste, ale niezwykle przydatne akcesoria sprawiają, że praca elektryka staje się nieco prostsza. Sprawdź pełen asortyment marki NEO i zapewnij sobie odpowiedni komfort pracy oraz bezpieczeństwo.