Twój ekologiczny ogród!

Coraz więcej osób wykorzystuje swoje ogrody, ale także tarasy czy balkony, aby uprawiać własne zioła, owoce i warzywa. Tego rodzaju hobby przynosi mnóstwo satysfakcji, przy okazji umożliwiając cieszenie się plonami z odpowiedzialnych oraz dobrze sprawdzonych źródeł. Uprawianie roślin w bliskim otoczeniu jest również modną postawą proekologiczną. Niewielkie tereny zielone podlewane deszczówką i nie pryskane chemicznymi substancjami zachowują neutralność biologiczną, dzięki czemu są przyjazne dla mieszkających w pobliżu zwierząt oraz ludzi.

Z produktami marek NEO, VERTO oraz GRAPHITE zrobisz pierwszy krok w kierunku swojego własnego, ekologicznego ogrodu. Sprawdź jakie rozwiązania znajdują się w asortymencie, dlaczego warto postawić na swoją prywatną szklarnię i jak oszczędzać na prądzie oraz wodzie, wykorzystując pełnię potencjału swojego przydomowego ogródka.


Szklarnie ogrodowo-balkonowe

Mini-szklarnie zaprojektowane zostały z myślą o ogrodzie, tarasie lub balkonie. Marka NEO oferuje estetyczne oraz regałowe konstrukcje, które za sprawą foliowych, wygodnych w użytkowaniu pokrowców, doskonale sprawdzą się do szybkiego wzrostu wybranych roślin.

Szklarnie te charakteryzują się wysoką stabilnością, wyposażeniem w zamek błyskawiczny i możliwością podwinięcia przedniej ściany. Dobrze spełnią swoją rolę nie tylko latem, ale i wiosną czy jesienią, utrzymując wewnątrz wyższą temperaturę niż poza folią. Do wyboru jest wiele modeli, które sprawdzą się nawet na ograniczonej przestrzeni.


Torby ogrodowe

Wielorazowe torby ogrodowe wykonane są z trwałych materiałów, dzięki czemu mogą służyć wiele sezonów. Charakteryzują się stabilnością i wygodą korzystania. Doskonale sprawdzają się podczas porządkowania terenów zielonych, np. w trakcie umieszczenia w nich zgrabionych liści czy uschniętych gałązek. Taka torba będzie również nieoceniona podczas pielenia grządek. Można wygodnie składować w niej chwasty oraz przekwitłe rośliny.

Za sprawą łatwego składania, pozwala na komfortowe przechowywanie w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym. Przed rozłożeniem nie zajmuje wiele miejsca. To ekologiczna alternatywa dla plastikowych worków na śmieci, które łatwo ulegają uszkodzeniu.


Pojemniki na deszczówkę

Zbieranie deszczówki to doskonały sposób na gromadzenie wody potrzebnej do podlewania kwiatów i upraw. Kumulowanie opadów ułatwia również zapoczątkowanie oszczędności i przy okazji przyczynia się do lepszej kondycji roślin. Deszczówka pozbawiona jest bowiem chemicznych dodatków, które obecne są w systemach wodociągowych. Chlor oraz fluor negatywnie wpływają na uprawy, osłabiając korzenie i minimalizując wzrost roślin.

Pojemniki na deszczówkę marek NEO to solidne produkty o różnych pojemnościach, które pozwalają gromadzić wodę, jednocześnie odcinając ją od zanieczyszczeń typu spadające liści lub owady. Wyposażone są w praktyczne krany, ułatwiające korzystanie. Pojemnik na deszczówkę w ogrodzie to pierwszy krok do bardziej ekologicznej i świadomej uprawy roślin.


Lampy solarne

W jaki sposób zadbać o efektowne oświetlenie ogrodowe, jednocześnie wybierając nowoczesne i oszczędne rozwiązania?

Odpowiedzią są lampy solarne marki NEO, które oferowane w różnych rodzajach (jako m.in. lampy trawnikowe, ścienne, najazdowe czy w formie słupka) rozjaśnią przestrzeń wokół domu, garażu czy miejscu pracy. Lampy te doskonale sprawdzą się także w ogrodzie. Nie wymagają podłączenia sieciowego, a ich instalacja jest niezwykle prosta.

Zasilane energią słoneczną, oferowane w trwałych obudowach odpornych na warunki atmosferyczne są rozwiązaniem na wszystkie pory roku. Wybierz dla siebie taką lampę solarną, która wyposażona jest w przydatne dla ciebie funkcje, np. regulację jasności czy automatyczne wykrywanie ruchu. Z pomocą odpowiedniego oświetlenia stworzysz w swoim ogrodzie wyjątkowy klimat, odpowiedni aby się zrelaksować i odpocząć.


Pompy

To urządzenia, które przydają się w wielu sytuacjach. Pompy zatapialne świetnie sprawdzają się do przepompowania np. wody z beczki lub dostępnego w ogrodzie zbiornika do wykorzystania zebranej w nim deszczówki. Wodę do nawadniania ogrodu można pobrać również z sąsiadującej z działką rzeki za pomocą pompy powierzchniowej lub wybrać najbardziej ekologiczne rozwiązanie i zdecydować się na pompkę ręczną. To ostatnie urządzenie polecane jest do wielu uniwersalnych zastosowań, wymaga wyłącznie siły mięśni, aby przelać wodę z jednego miejsca na drugie.

Pompy znajdujące się w ofercie marek VERTO czy GRAPHITE rekomendowane są zarówno do dużych powierzchniowo ogrodów z wieloma roślinami jak i mniejszych przydomowych ogródków, także wymagających regularnego nawadniania.